Salată Caprese cu burrata
Salată Caprese cu burrata 350g (1) (460 kCal / porție) – 37 lei
• Roșii
• Rucola
• Pesto
• Burrata
• Busuioc
• Oregano
• Parmezan
• Ulei de măsline
• Dressing
• Sare și piper
⭐ Valori nutriționale / porție (350 g)
| Componentă | Cantitate (≈) |
|---|---|
| Calorii | ~460 kcal |
| Proteine | ~18 g |
| Carbohidrați | ~10 g |
| └ din care zaharuri | ~6 g |
| Grăsimi | ~38 g |
| └ grăsimi saturate | ~15 g |
| Fibre | ~2 g |
| Sare | ~1,6 g |
| Acizi grași (estimativ) | |
| └ mono–nesaturați | ~16 g |
| └ poli–nesaturați | ~3 g |
| └ trans | ~0 g |
🔢 Lista Alergeni
1️⃣ Lactate – lapte, brânzeturi, unt, cremă de brânză, mozzarella, parmezan, burrata, iaurt grecesc
2️⃣ Ouă – ouă, gălbenuș, omletă, sos olandez
3️⃣ Gluten – pâine, lipie, focaccia, ciabatta, paste, crutoane, pancakes
4️⃣ Pește și fructe de mare – somon, creveți
5️⃣ Nuci și semințe – nuci, migdale, semințe
6️⃣ Soia / Gran Cucina – conține proteine vegetale și derivate din soia
Categories: Meniu & Valori nutriționale, Salate

