Lava cake cu înghețată de vanilie și Oreo
Lava cake cu înghețată de vanilie și Oreo 180g (1,3) (440 kCal / porție) – 27 lei
• Lava cake fierbinte din ciocolată neagră( produs congelat )
• Înghețată de vanilie
• Bucăți crocante de Oreo
• Topping de ciocolată
⭐ Valori nutriționale / porție (180 g)
| Componentă | Cantitate (≈) |
|---|---|
| Calorii | ~440 kcal |
| Proteine | ~6 g |
| Carbohidrați | ~58 g |
| └ din care zaharuri | ~38 g |
| Grăsimi | ~20 g |
| └ grăsimi saturate | ~10 g |
| Fibre | ~3 g |
| Sare | ~0,35 g |
| Acizi grași (estimativ) | |
| └ mono–nesaturați | ~7 g |
| └ poli–nesaturați | ~2 g |
| └ trans | ~0 g |
🔢 Lista Alergeni
1️⃣ Lactate – lapte, brânzeturi, unt, cremă de brânză, mozzarella, parmezan, burrata, iaurt grecesc
2️⃣ Ouă – ouă, gălbenuș, omletă, sos olandez
3️⃣ Gluten – pâine, lipie, focaccia, ciabatta, paste, crutoane, pancakes
4️⃣ Pește și fructe de mare – somon, creveți
5️⃣ Nuci și semințe – nuci, migdale, semințe
6️⃣ Soia / Gran Cucina – conține proteine vegetale și derivate din soia
Categories: Desert, Meniu & Valori nutriționale

