Ciabatta cu mortadella
Ciabatta cu mortadella 240g (1,3) (530 kCal / porție) – 21 lei
• Ciabatta
• Mortadella
• Cremă de brânză
• Salată verde
• Castraveți
• Zeamă de lămâie
• Ulei de măsline
• Sare și piper
⭐ Valori nutriționale / porție (240 g)
| Componentă | Cantitate (≈) |
|---|---|
| Calorii | ~530 kcal |
| Proteine | ~17 g |
| Carbohidrați | ~42 g |
| └ din care zaharuri | ~3 g |
| Grăsimi | ~32 g |
| └ grăsimi saturate | ~10 g |
| Fibre | ~2 g |
| Sare | ~2,4 g |
| Acizi grași (estimativ) | |
| └ mono–nesaturați | ~14 g |
| └ poli–nesaturați | ~4 g |
| └ trans | 0 g |
Lista Alergeni
1️⃣ Lactate – lapte, brânzeturi, unt, cremă de brânză, mozzarella, parmezan, burrata, iaurt grecesc
2️⃣ Ouă – ouă, gălbenuș, omletă, sos olandez
3️⃣ Gluten – pâine, lipie, focaccia, ciabatta, paste, crutoane, pancakes
4️⃣ Pește și fructe de mare – somon, creveți
5️⃣ Nuci și semințe – nuci, migdale, semințe
6️⃣ Soia / Gran Cucina – conține proteine vegetale și derivate din soia
Categories: Meniu & Valori nutriționale, Sandwich

