Banana Bliss
Banana Bliss 160g (1,5) (520 kCal / porție) – 23 lei
• Pâine
• Unt de arahide
• Felii de banană
• Fulgi de migdale
⭐ Valori nutriționale / porție (160 g)
| Componentă | Cantitate (≈) |
|---|---|
| Calorii | ~520 kcal |
| Proteine | ~16 g |
| Carbohidrați | ~46 g |
| └ din care zaharuri | ~14 g |
| Grăsimi | ~32 g |
| └ grăsimi saturate | ~6 g |
| Fibre | ~6 g |
| Sare | ~0,55 g |
| Acizi grași (estimativ) | |
| └ mono–nesaturați | ~14 g |
| └ poli–nesaturați | ~10 g |
| └ trans | 0 g |
🔢 Lista Alergeni
1️⃣ Lactate – lapte, brânzeturi, unt, cremă de brânză, mozzarella, parmezan, burrata, iaurt grecesc
2️⃣ Ouă – ouă, gălbenuș, omletă, sos olandez
3️⃣ Gluten – pâine, lipie, focaccia, ciabatta, paste, crutoane, pancakes
4️⃣ Pește și fructe de mare – somon, creveți
5️⃣ Nuci și semințe – nuci, migdale, semințe
6️⃣ Soia / Gran Cucina – conține proteine vegetale și derivate din soia
Categories: Desert, Meniu & Valori nutriționale

