Salată de paste
Salată de paste (Tagliatelle, Fusilli, Penne) 430g (1,3,6) (745 kCal / porție) – 39 lei
• Paste
• Piept de pui ( produs congelat )
• Roșii cherry
• Ardei gras
• Ceapă roșie
• Salată verde
• Dressing
• Sare și piper
⭐ Valori nutriționale / porție (430 g)
| Componentă | Cantitate (≈) |
|---|---|
| Calorii | ~745 kcal |
| Proteine | ~37 g |
| Carbohidrați | ~86 g |
| └ din care zaharuri | ~10 g |
| Grăsimi | ~28 g |
| └ grăsimi saturate | ~5 g |
| Fibre | ~5 g |
| Sare | ~1,8 g |
| Acizi grași (estimativ) | |
| └ mono–nesaturați | ~11 g |
| └ poli–nesaturați | ~4 g |
| └ trans | ~0 g |
🔢 Lista Alergeni
1️⃣ Lactate – lapte, brânzeturi, unt, cremă de brânză, mozzarella, parmezan, burrata, iaurt grecesc
2️⃣ Ouă – ouă, gălbenuș, omletă, sos olandez
3️⃣ Gluten – pâine, lipie, focaccia, ciabatta, paste, crutoane, pancakes
4️⃣ Pește și fructe de mare – somon, creveți
5️⃣ Nuci și semințe – nuci, migdale, semințe
6️⃣ Soia / Gran Cucina – conține proteine vegetale și derivate din soia
Categories: Meniu & Valori nutriționale, Paste

