Salată cu piept de pui
Salată cu piept de pui 430g (1,3,6) (560 kCal / porție) – 39 lei
• Piept de pui ( produs congelat )
• Bacon
• Roșii cherry
• Salată verde
• Ulei de măsline
• Pâine toast
• Crutoane
• Dressing
• Sare și piper
⭐ Valori nutriționale / porție (430 g)
| Componentă | Cantitate (≈) |
|---|---|
| Calorii | ~560 kcal |
| Proteine | ~37 g |
| Carbohidrați | ~28 g |
| └ din care zaharuri | ~6 g |
| Grăsimi | ~34 g |
| └ grăsimi saturate | ~8 g |
| Fibre | ~3 g |
| Sare | ~2,4 g |
| Acizi grași (estimativ) | |
| └ mono–nesaturați | ~14 g |
| └ poli–nesaturați | ~4 g |
| └ trans | ~0 g |
🔢 Lista Alergeni
1️⃣ Lactate – lapte, brânzeturi, unt, cremă de brânză, mozzarella, parmezan, burrata, iaurt grecesc
2️⃣ Ouă – ouă, gălbenuș, omletă, sos olandez
3️⃣ Gluten – pâine, lipie, focaccia, ciabatta, paste, crutoane, pancakes
4️⃣ Pește și fructe de mare – somon, creveți
5️⃣ Nuci și semințe – nuci, migdale, semințe
6️⃣ Soia / Gran Cucina – conține proteine vegetale și derivate din soia
Categories: Meniu & Valori nutriționale, Salate

