Supă cremă de creveți
Supă cremă de creveți cu pâine prăjită 320g (1,3,4,6) (580 kCal / porție) – 32 lei
• Creveți ( produs congelat )
• Pâine prăjită
• Gran Cucina
• Ceapă galbenă
• Roșii
• Parmezan
• Unt
• Usturoi
• Boia
• Ulei de măsline
• Sare și piper
⭐ Valori nutriționale / porție (320 g)
| Componentă | Cantitate (≈) |
|---|---|
| Calorii | ~580 kcal |
| Proteine | ~28 g |
| Carbohidrați | ~38 g |
| └ din care zaharuri | ~8 g |
| Grăsimi | ~36 g |
| └ grăsimi saturate | ~14 g |
| Fibre | ~3 g |
| Sare | ~2,1 g |
| Acizi grași (estimativ) | |
| └ mono–nesaturați | ~14 g |
| └ poli–nesaturați | ~4 g |
| └ trans | ~0 g |
🔢 Lista Alergeni
1️⃣ Lactate – lapte, brânzeturi, unt, cremă de brânză, mozzarella, parmezan, burrata, iaurt grecesc
2️⃣ Ouă – ouă, gălbenuș, omletă, sos olandez
3️⃣ Gluten – pâine, lipie, focaccia, ciabatta, paste, crutoane, pancakes
4️⃣ Pește și fructe de mare – somon, creveți
5️⃣ Nuci și semințe – nuci, migdale, semințe
6️⃣ Soia / Gran Cucina – conține proteine vegetale și derivate din soia
Categories: Meniu & Valori nutriționale, Supe creme

