Paste Carbonara
Paste Carbonara (Tagliatelle, Fusilli, Penne) 360g (1,2,3) (1085 kCal / porție) – 35 lei
• Paste
• Bacon
• Parmezan
• Gălbenușuri de ou
• Unt
• Vin alb
• Sare și piper
⭐ Valori nutriționale / porție (360 g)
| Componentă | Cantitate (≈) |
|---|---|
| Calorii | ~1085 kcal |
| Proteine | ~38 g |
| Carbohidrați | ~85 g |
| └ din care zaharuri | ~3 g |
| Grăsimi | ~64 g |
| └ grăsimi saturate | ~26 g |
| Fibre | ~3 g |
| Sare | ~3,4 g |
| Acizi grași (estimativ) | |
| └ mono–nesaturați | ~22 g |
| └ poli–nesaturați | ~6 g |
| └ trans | ~0 g |
🔢 Lista Alergeni
1️⃣ Lactate – lapte, brânzeturi, unt, cremă de brânză, mozzarella, parmezan, burrata, iaurt grecesc
2️⃣ Ouă – ouă, gălbenuș, omletă, sos olandez
3️⃣ Gluten – pâine, lipie, focaccia, ciabatta, paste, crutoane, pancakes
4️⃣ Pește și fructe de mare – somon, creveți
5️⃣ Nuci și semințe – nuci, migdale, semințe
6️⃣ Soia / Gran Cucina – conține proteine vegetale și derivate din soia
Categories: Meniu & Valori nutriționale, Paste

