Musli cu fructe și iaurt grecesc
Musli cu fructe și iaurt grecesc 240g (1,5) (340 kCal / porție) – 25 lei
• Mix crocant de cereale integrale
• Fructe confiate și semințe
• Iaurt grecesc
⭐ Valori nutriționale / porție (240 g)
| Componentă | Cantitate |
|---|---|
| Calorii | ~340 kcal |
| Proteine | ~14 g |
| Carbohidrați | ~48 g |
| — din care zaharuri | ~16–20 g |
| Grăsimi | ~10 g |
| — grăsimi saturate | ~3.5 g |
| Fibre | ~6 g |
| Sare | ~0.20 g |
| Acizi grași | aproximativ: |
| — mono-saturați | ~2.5 g |
| — poli-saturați | ~3.0 g |
| — trans | ~0 g |
🔢 Lista Alergeni
1️⃣ Lactate – lapte, brânzeturi, unt, cremă de brânză, mozzarella, parmezan, burrata, iaurt grecesc
2️⃣ Ouă – ouă, gălbenuș, omletă, sos olandez
3️⃣ Gluten – pâine, lipie, focaccia, ciabatta, paste, crutoane, pancakes
4️⃣ Pește și fructe de mare – somon, creveți
5️⃣ Nuci și semințe – nuci, migdale, semințe
6️⃣ Soia / Gran Cucina – conține proteine vegetale și derivate din soia
Categories: Desert, Meniu & Valori nutriționale

