Wine Plate
Platou brânzeturi 500g (1,5) (1450 kCal / porție) – 49 lei
• Parmezan
• Cheddar roșu
• Brânză Camembert
• Brânză cu mucegai
• Mix de preparate
• Prune afumate
• Caise confiate
• Nuci
• Struguri
⭐ Valori nutriționale / porție (500 g)
| Componentă | Cantitate (≈) |
|---|---|
| Calorii | ~1450 kcal |
| Proteine | ~57 g |
| Carbohidrați | ~104 g |
| └ din care zaharuri | ~81 g |
| Grăsimi | ~91 g |
| └ grăsimi saturate | ~40 g |
| Fibre | ~12 g |
| Sare | ~3,5 g |
| Acizi grași (estimativ) | |
| └ mono–nesaturați | ~35 g |
| └ poli–nesaturați | ~10 g |
| └ trans | ~0 g |
🔢 Lista Alergeni
1️⃣ Lactate – lapte, brânzeturi, unt, cremă de brânză, mozzarella, parmezan, burrata, iaurt grecesc
2️⃣ Ouă – ouă, gălbenuș, omletă, sos olandez
3️⃣ Gluten – pâine, lipie, focaccia, ciabatta, paste, crutoane, pancakes
4️⃣ Pește și fructe de mare – somon, creveți
5️⃣ Nuci și semințe – nuci, migdale, semințe
6️⃣ Soia / Gran Cucina – conține proteine vegetale și derivate din soia
Categories: Meniu & Valori nutriționale, Wine plate

